Lap-FölDI 2 - Online hírek és érdekességek

Üdvözlöm a Kedves Olvasót! Lap-Föld az online média apró szegmense, ahol Önöket tájékoztatjuk a mindennapokról- hírek, tudósítások, érdekességek, és sok egyéb... fókuszban szűkebb pátriámmal- Tapolcával. Dancs István

Keszthely- Győrújbarát- A tapolcai junior leány kéziseink az utóbbi három találkozón felemásan szerepeltek. 2 vereség mellett 1 győzelem a mérlegük. Reméjük, lesz még jobb is!

Tapolca VSE- MOGAAC DSE  29:35 (17:14)

Keszthely, Csokonai Sportcsarnok, 2012. április 22.

Vezette: Kálmán, Nagy.

Tapolca: Szepesvári- Benedek 7/1, Pontyos 6, Bedics A 1, Szalai 5/3, Papp 7, Nagy 1

Cserék: Kovács- Hársfalvi 2, Tomity, Bedics P, Almás, Veress, Pálmai

Edző: Antal Lászlóné

Kiállítások: 10 perc ill. 14 perc.

Büntetők: 5/4 ill. 5/4.

Remek első félidei tapolcai játék után (17:14) elképesztően gyenge második félidei teljesítmény, amelyben semmi nem sikerült. Hiába volt meg az akarat, a védekezésben ejtett komoly hibák következtében a 40. percben kiegyenlített az erős vendég gárda, majd onnan már gyerekjáték volt győzniük, mert nekik minden sikerült.

: Papp, Pontyos, Benedek ill. az ellenfél legjobbja Soós 12/3.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Győrújbaráti KSC- Tapolca VSE 36:25  (15:15)

Győrújbarát, 2012. április 29

Vezette: Horváth, dr. Lipót.

Tapolca: Kovács- Benedek 7/1, Pontyos 1, Bedics A 2, Szalai 6/3, Papp 7, Nagy

Cserék: Szepesvári- Hársfalvi 1, Tomity, Bedics P 1, Horváth, Pálmai

Büntetők: 5/2, ill. 7/4.

Kiállítások: 12 perc, ill. 16 perc + 2 azonnali piros lap (feljelentés nélküli).

Nagyon nehéz mérkőzésen küzdelmes első félidő után elfáradt a tartalékosan felálló tapolcai csapat a második félidőre. Felőrölte erejüket, hogy az első félidőben piros lappal kiállították Pontyost (átlövő), majd a második játékrész közepén az addig  7 gólt lövő Pappot ( átlövő), s ezzel a játékvezetők meg is pecsételték a tapolcaiak sorsát . Az amúgy is tartalékos csapat tovább lett sújtva indokolatlan büntetésekkel, s ezt a pályán lévő fiatal lányok mentálisan nem tudták elviselni úgy sem, hogy kiváló kapusteljesítményeket produkáltak a tapolcai kapusok.

: Szepesvári, Kovács, Papp, Szalai, Benedek, ill. az ellenfél legjobbja: Puter 8 gól.

Tapolca VSE- Dr. LUPO Büki TK 29:14   (14:6)

Keszthely, Csokonai Sportcsarnok, 2012. május 6.

Vezette: Markhard, Szabó.

Tapolca: Kovács- Benedek 2/2, Hársfalvi 6, Bedics A 1, Szalai 4/1, Papp 12, Nagy 3

Cserék: Szepesvári- László 1/1, Bedics P, Tomity, Almás.

Kiállítások:8 perc, ill. 4 perc.

Büntetők: 10/4 ill. 8/1.

Egyértelmű esélyesként lépett fel a Tapolca ezen a mérkőzésen a fiatalabb, alakuló büki lányok ellen. A kialakult nagyarányú győzelem lényegesen nagyobb lehetett volna, ha a tapolcai lányok koncentráltabban kézilabdáznak. Ezt jelzi a kimaradt büntetők (10/4) aránya, a kihagyott ziccerek száma (kb. 15). A” könnyű” mérkőzésen  gyakran előforduló hiba a vezetésre álló csapat könnyelműsködése, ami azonban a nehéz mérkőzéseken megbosszulja magát.

: Hársfalvi, Papp, az ellenfél legjobb lövője : Nagy 3.

Forrás: Antal Edit